Mis on roostevabast terasest toru

Roostevabast terasest toru on omamoodi õõnes pikk ümmargune teras, mis on terasetööstuses oluline toode. Seda kasutatakse rahvamajanduses laialdaselt. Kuna terastorul on õõnes sektsioon, sobib see vedelike, gaasi ja tahke torujuhtmete jaoks. Samal ajal on terastorul, võrreldes ümmarguse terase sama raskusega, suur ristlõike koefitsient, suur painde ja väändetugevus, nii et see muutub oluliseks materjaliks ka erinevates mehaanilistes ja arhitektuurilistes konstruktsioonides. Roostevabast terasest torust konstruktsioonil ja komponentidel on võrdse raskuse korral suurem ristlõike moodul kui tahkete komponentidega. Seetõttu on roostevabast terasest toru ise selline ökonoomne profiilteras, mis võib metalli kokku hoida. See on oluline osa terasest, eriti naftapuurimis-, sulamis- ja transporditööstuses. Teiseks vajavad geoloogilised puurimised, keemiatööstus, ehitustööstus, masinatööstus, õhusõidukite ja autotööstus, samuti katelde, meditsiiniseadmete, mööbli ja jalgrataste tootmine jne palju erinevaid aspekte. Terastorud. Tänapäeval mängib roostevabast terasest toru uute tehnoloogiate, näiteks aatomienergia, raketi-, raketi- ja kosmosetööstuse arendamisel üha suuremat rolli riigikaitsetööstuses, teaduses ja tehnoloogias ning majanduse ehituses.


Roostevabast terasest toru omadused: Pinnatakistus alla 1000 MΩ; kulumiskaitse; ülestõstetav; suurepärane keemiline vastupidavus; hea leelismetallide ja hapete vastupidavus; tugev sitkus; Tuld tõkestavad.


Vastavalt tootmisrežiimile jaguneb roostevabast terasest toru kahte tüüpi: õmblusteta toru ja keevitatud toru. Õmbluseta terastoru võib jagada kuumvaltsitud toruks, külmvaltstoruks, külmtõmmatud toruks ja ekstrudeeritud toruks jne. Külmtõmbamine ja külmvaltsimine on terastorude jaoks sekundaarsed. Töötlemine; keevitatud torud jagunevad sirgeks keevitatud torudeks ja spiraalselt keevitatud torudeks.


Taotluse kohaselt võib selle jagada naftakaevu toruks (ümbris, õlitoru ja puurtoru jne), torustiku toruks, katla toruks, mehaanilise ehitusega toruks, hüdraulilise tugitoruna, gaasiballooni toruks, geoloogiliseks toruks, keemiatoruks ( kõrgsurveväetistoru, naftakrakkimistoru) ja laevatoru jne.