Mis on kahepoolne roostevabast terasest toru

Dupleksterast nimetatakse ka dupleksteraseks. Teras, mis koosneb kahest faasist martensiidi või austeniidi ja ferriidi maatriksist. Üldiselt nimetatakse ferriidist ja austeniidi faasistruktuurist koosnevat terast dupleksne roostevaba teraseks ning ferriidist ja martensiidist faasistruktuurist koosnevat terast nimetatakse dupleksteraseks. Kahefaasilise struktuuri omaduste tõttu on dupleksne roostevaba teras nii ferriitse roostevaba terase kui ka austeniitse roostevaba terase eelised tänu keemilise koostise ja kuumtöötlusprotsessi õigele juhtimisele. See ühendab austeniitse roostevaba terase suurepärase vastupidavuse ja keevitatavuse ning ferriitse roostevaba terase kõrge tugevuse ja kloriidist vastupidavuse korrosioonikindlusele, mis muudab dupleksne roostevabast terasest kangi keevitatava konstruktsioonimaterjalina kiireks.


Roostevabast terasest duplekstorul on head keevitusomadused. Võrreldes ferriit roostevaba terase ja austeniitse roostevaba terasega, pole see sarnane ferriitsest roostevabast terasest HAZ-iga, kuna terade karestamise tõttu on plastne vastupidavus oluliselt vähenenud ega nagu austeniitse roostevabast terasest, see on tundlikum kuumade pragude keevitamisel.


Duplex-roostevaba terase peamine omadus on see, et selle voolavusjõud võib ulatuda 400–550 mpa-ni, mis on kaks korda suurem kui tavalisel roostevabast terasel, seega võib see säästa materjale ja vähendada seadmete tootmiskulusid. Korrosioonikindluse osas, eriti halva keskkonnaseisundi korral (näiteks merevesi, kõrge kloriidioonide sisaldus), on dupleks roostevaba terase torkekorrosioonikindlus, pragude korrosioonikindlus, pingekorrosioonikindlus ja korrosiooniväsimus selgelt üle tavalise austeniitse roostevabast terasest, mida saab võrrelda kõrge legeeritud austeniitse roostevabast terasest.


Spetsiaalsete eeliste tõttu kasutatakse roostevabast terasest duplekstorusid laialdaselt naftakeemiaseadetes, mere- ja reoveepuhastusseadmetes, nafta- ja gaasitorustikes, paberimasinate valmistamiseks ja muudes tööstusvaldkondades. Viimastel aastatel on seda kasutatud ka silla kandekonstruktsioonide valdkonnas, millel on hea arenguväljavaade.