Mis on roostevabast terasest toru 304

Roostevabast terasest toru 304 on omamoodi universaalne roostevabast terasest toru, mida kasutatakse laialdaselt hea tervikliku töökindlusega (korrosioonikindluse ja vormitavuse) seadmete ja osade valmistamiseks. Roostevaba teras 304 on roostevabast terasest kaubamärk, mis on toodetud vastavalt Ameerika ASTM-i standardile. Roostevaba teras 304 võrdub Hiinas 0Cr19Ni9 (0Cr18Ni9) roostevaba terasega. 304 on kõige laialdasemalt kasutatav roostevaba teras, kuumuskindel teras, praktiline teras, Huaye teras.


304 roostevabast terasest on paremad roostevastased omadused kui 200-seeria roostevabast terasest ja vastupidavus kõrgele temperatuurile, mis võib ulatuda 1000–1200 ℃. Roostevabast terasest 304 on suurepärane korrosioonikindlus ja hea teradevaheline korrosioonikindlus. Selle lämmastikhappes on tugev korrosioonikindlus keemistemperatuuril ≤ 65%. Sellel on ka hea korrosioonikindlus leeliselahuse ja enamiku orgaaniliste ja anorgaaniliste hapete suhtes. See on teatud tüüpi legeeritud teras, mis suudab vastu seista õhu või keemilise korrosioonikeskkonna korrosioonile.


Roostevabast terasest toru 304 kasutatakse laialdaselt toiduainete tootmiseks mõeldud seadmetes, üldistes keemilistes seadmetes, aatomienergia- ja tuumaenergiatööstuses kasutatavates seadmetes ja komponentides, samuti sügavtõmmatavates osades, happe ülekandetorustikes, konteinerites jms. Terast kasutatakse ka sõidukites, autoosade kastid ja kodumasinad. See on austeniitsest roostevabast terasest kõige rohkem toodetav ja tarbitav teras. Seda kasutatakse õhukese seinaga osade, happeliste torujuhtmete ja konstruktsiooniosade tootmiseks. Seda kasutatakse sageli ka kroom-nikkel-roostevaba terase ja roostevaba terase, mittemagnetiliste osade ja madala temperatuuriga keskkonnas kasutatavate osade keevitamisel põhimaterjalina.


304 roostevabast terasest toru suurus ja tolerants:

Kõrvalekalde tase

Standardiseeritud välisläbimõõdu tolerants

D1

± 1,5%, minimaalselt ± 0,75 mm

D2

± 1,0%, minimaalselt ± 0,50 mm

D3

± 0,75%, minimaalselt ± 0,30 mm

D4

± 0,50%, minimaalselt ± 0,10 mm


Roostevabast terasest 304 juhtimisteooria massi arvutusvalem: (välisläbimõõt - seina paksus) × seina paksus × 0,02491 = mass meetri kohta (kg)