Roostevabast terasest toru passiveerimine

Korrosioonikindlus on roostevabast terasest ja roostevabast terasest torude pindala peamine jõudlus, mis erineb teistest terasetüüpidest ja tavalistest terastorudest. Roostevaba terase korrosioonikindlus sõltub selle keemilisest koostisest, pinna olekust ja keskkonnatingimustest. Spetsiifilistes kasutustingimustes, st pärast terase klasside ja keskkonnatingimuste kindlaksmääramist, on korrosioonikindluse tagamise eeldus puhtale ja siledale pinnale ühtlase ja tiheda passiivkile moodustamine ning juur on passiivse kile kohalik kahjustus. kohaliku korrosiooni põhjus.


Passivatsioonikihi formeerimisomadused: toatemperatuuril roostevaba terase pinnale moodustunud passiveerimiskile ei ole "tõeline" oksiidkile, selle füüsikalist ja keemilist struktuuri pole seni täielikult kinnitatud ja seda tuntakse tavaliselt kui kompleksoksiidi või vesinik-oksiidkile. Passiivne film moodustub spontaanselt puhta roostevaba terase pinnale atmosfääris või muus hapnikku sisaldavas keskkonnas ja sellel on iseparanevad omadused. Toatemperatuur, puhastamine ja aeroobne keskkond on passiivse kile moodustumise kolm olulist mõistet või elementi. Roostevabast terasest torud ja kõik roostevabast terasest tooted tarnitakse suure rõhu all puhastamisele või passiveerimisele, et nende pinnad tekitaksid puhastuskile ja tagaksid nende korrosioonikindluse.


Passiivse kile saastumine ja kahjustus: roostevabast terasest toru tömp pind on tegelikult väga õhuke passiivne kile, paksusega ainult 1–3 nm, selle lokaalne reostus ja kahjustused on roostevabast terasest korrosiooni peamine põhjus.


Passiivkile kaitse: roostevabast terasest torude valmistamisel, ladustamisel, transportimisel ja kasutamisel, eriti ümbertöötlemise protsessis, tuleb suurt tähelepanu pöörata pinnapassiivkile kaitsele ja kokkupõrke, süsinikterase suhtes tuleb rakendada rangeid ettevaatusabinõusid köitmine või troppimine, kahveltõstuki kronsteini kontakt, kohalik ladustamine, reovee leotamine jne.


Enne tarnimist tuleb roostevabast terasest torusid puhastada spetsiaalsete toimingute abil, näiteks katlakivi eemaldamiseks, passiivistamiseks või elektropoleerimiseks happega peitsimiseks, et eemaldada oksiidkoor, rauaioonid ja muud võõrkehad pinnalt, et saada nüri pind. Roostevabast terasest torude pinnale õhus või muus hapnikku sisaldavas keskkonnas looduslikult moodustunud keemiline inertne ja tömp pind on roostevabast terasest torude korrosioonikindluse peamine tagatis.