Roostevabast terasest torude niitide tihendamine

Roostevabast terasest torude ühendamise tavalised meetodid hõlmavad peamiselt ekstrusioonühendust, kruviühendust, äärikuühendust, argooni kaarkeevitusühendust, valtsühendust ja sooneühendust.


Roostevabast terasest keermestatud ühendus, mida nimetatakse ka kruviühenduseks, tähendab toruliitmike või -torude otsest pingutamist, kaks koonusekujulise toru keermega sisemist ja välist pistikut on pingutatud ja ühendusmõju saavutatakse toru survetihendi kaudu. ühendusklemm (sama mis traditsiooniline kruvisingitud terastoru tihend). Keermestatud ühendus on laialt kasutatav eemaldatav fikseeritud ühendus, mis kasutab keermestatud ühendustorusid ja toruliitmikke. Ühenduspordi tugevus jõuab toru korpuse lubatud tugevuseni. Seda on lihtne paigaldada ning kvaliteet on stabiilne ja usaldusväärne. Kui väliskeerme liides on keritud polütetrafluoroetüleeni toorainevööga, tuleks rakendada väikest jõudu; vedela tooraine vöö kasutamisel võib liidese vee lekkekiirus olla null. Üldiselt võetakse roostevabast terasest torude ühendamisel, kui suurus on DN15-DN32, PN≤1,6Mpa, keermestatud ühendus.


Roostevabast terasest toru keermeühenduse vastuvõtmisel tuleb roostevabast terasest toru keermeühenduse tihendamise tagamiseks pöörata tähelepanu järgmistele punktidele.


1. Pärast roostevabast terasest toru tootmise ja lõikamise lõpuleviimist ning lõikepinna poleerimist ja puhastamist tuleb keermestamiseks kasutada automaatset keermestamismasinat ja määrimiseks kasutada määrdeõli. Pärast keermestamist tuleb toru otsa serv lihvida, toru otsas olev keermeõli, vesi ja metallikillud eemaldada ning toru otsa pind katta toidukvaliteediga korrosioonivastase liimiga.

2. Toru otsa keerme tihendamiseks kasutatakse anaeroobset hermeetikut või vedelat toorjahu ning kruvi sügavus tuleb toruseinale samal ajal märgistada värvilise pliiatsiga.

3. Ühenduse avatud keermestatud osadele ja pinnapealsetele armidele kantakse roostevastane hermeetik.

4. Vooderdatud roostevabast terasest komposiittoru ei tohi olla otse klapi ja veepihustiga ühendatud, vaid see tuleb vooderdatud roostevabast terasest sisemise ja välimise kruviliite kaudu läbi viia. Kui see on ühendatud vasktoru ja plasttoruga, tuleb kasutada spetsiaalset üleminekuliidet ja seda ei tohi sekundaarse reostuse vältimiseks segada otse tsingitud toruga ja tsingitud toruliitmikuga.


Kui vuuk suletakse anaeroobse hermeetikuga, ei tohi kõvenemisaeg olla lühem kui 24 tundi ja kõvenemise ajal ei tehta rõhutesti.