Roostevabast terasest torude lihvimine

Poleerimine tähendab mehaanilise, keemilise või elektrokeemilise toimingu töötlemise meetodit roostevabast terasest toru kareduse vähendamiseks, et saada hele ja tasane pind. Roostevabast terasest toru pinna modifitseerimiseks on vaja kasutada poleerimisvahendeid ja abrasiivseid osakesi või muid poleerimisvahendeid.


Roostevabast terasest torude poleerimine jaguneb kaheks osaks: sisepinna poleerimine ja välispinna poleerimine. Suurem osa roostevabast terasest torude poleerimisest on mehaaniline poleerimine, kui täpsus nõuab suuremat elektropoleerimist.


Mehaaniline poleerimine: poleerimisvarras pikendatakse torusse, et panna tuhat tiivikut või isetehtud abrasiivrihmaratast suurel kiirusel pöörlema, ning poleerimine toimub koos terastoru enda pöörlemisega. Poleerimisvarras liigub pöörlemise ajal aeglaselt edasi. Mehaaniline poleerimine tähendab proovi lihvimispinnalt väga õhukese metallikihi eemaldamist väga väikese poleerimispulbri jahvatamise ja valtsimisega. Kui arvate, et mehaaniline poleerimine pole piisavalt hele, saate heleduse suurendamiseks korralikult poleerimispastat kanda.


Elektropoleerimine: anoodina poleeritud roostevabast terasest torude ja katoodina lahustumatu metalli korral sukeldatakse kaks poolust samal ajal elektrolüütilisse kambrisse ja selektiivse anoodi lahustumise põhjustab alalisvool. Roostevabast terasest toru pind tasandatakse järk-järgult, et saavutada roostevabast terasest toru pinna heleduse suurendamise efekt.


Pärast poleerimist, kuna pinnal olev oksiidikiht on kahjustatud, on parem pinda passiivistada happelahusega, vastasel juhul on roostevabast terasest toru kerge roosteta.


Poleerimine ei saa parandada roostevabast terasest toru mõõtmete või geomeetrilist täpsust, kuid sileda pinna või teralise läike saamiseks kasutatakse seda mõnikord ka läike kõrvaldamiseks (väljasuremine). Poleerimisratast kasutatakse tavaliselt poleerimisvahendina.


Poleerimisratas on tavaliselt valmistatud mitmekihilisest lõuendist, vildist või nahast ning selle kaks külge on kinnitatud ümmarguste metallplaatidega. Selle velg on kaetud poleerimisvahendiga, mis on ühtlaselt segatud abrasiivse mikropulbri ja rasvaga.


Poleerimise ajal surub kiire pöörlev poleerimisratas (perifeerne kiirus üle 20 m / s) roostevabast terasest toru nii, et abrasiiv tekitab roostevabast terasest toru pinnale veereva ja mikrolõike, et saada hele töötluspind ja pinnakaredus võib üldjuhul ulatuda Ra0,63 ~ 0,01 μM.