Kuidas painutada roostevabast terasest toru

Roostevabast terasest torude töötlemisel (painutamisel) peaks roostevabast terasest torude tootja hoolikalt kaaluma roostevabast terasest torude materjali ja tüüpi.


  1. Kui roostevabast terasest toru tuleb painutada, seda paksem on roostevabast terasest toru seinapaksus, seda suurem on vajalik paindejõud ja roostevabast terasest toru paksuse suurenemisega on paindeseadme paindejõud peaks olema suurem.


2. Roostevabast terasest torude painutamisel ühes ühikus on suurem tõmbetugevus, seda väiksem on venivus, seda suurem on vajalik paindejõud, seda suurem on paindenurk.


3. Kui roostevabast terasest toru seinapaksus joonisel vastab painderaadiusele, peaks üldiselt olema paindetava detaili arengumõõt täisnurga külgede summa, millest lahutatakse kahe roostevabast terasest toru seinapaksus, seega projekteerimistäpsuse nõuetele vastamiseks.


4. Kui roostevabast terasest toru voolavuspiir on suurem, on elastsus ka suurem. Kui soovitakse saavutada paindeosa 90-kraadine nurk, tuleks vajaliku pressimisnuga nurk kavandada väiksemaks.


Praegu on roostevabast terasest torude turul painutamiseks kaks võimalust:

1.Külm painutusmeetod roostevabast terasest torude painutamisel: üldiselt kasutatakse painutusmasinat valtsvormimiseks mitu korda.

Puudused: terastoru läbimõõt on piiratud, tavaliselt ainult vahemikus 1–5 cm; kui kõverus on liiga väike, on terastoru läbimõõt deformeerunud.

2.Hot-painutusmeetod roostevabast terasest torude painutamiseks: roostevabast terasest toru täidetakse liivaga, täidetakse täies ulatuses ja painutatakse kõrgel temperatuuril kuumtöötlemisel, mis on kõige ideaalsem meetod.

Puudused: kulud on liiga suured, väljaminekud on suured, ei sobi masstootmiseks.