Kuidas valmistatakse roostevabast terasest torusid

Roostevabast terasest torud on pikad õõnsad torud, mida kasutatakse erinevatel eesmärkidel. Neid toodetakse kahel erineval viisil, mille tulemuseks on kas keevitatud või õmblusteta toru. Mõlemal meetodil valatakse toores teras kõigepealt toimivamaks lähtevormiks. Seejärel tehakse see toruks, venitades terase õmblusteta toruks või sundides servad kokku ja tihendades need keevisõmblusega. Esimesed terastorude valmistamise meetodid võeti kasutusele 1800. aastate alguses ja need on pidevalt arenenud tänapäevasteks protsessideks, mida me täna kasutame. Igal aastal toodetakse miljoneid tonne terastorusid. Selle mitmekülgsus muudab selle terasetööstuse kõige sagedamini kasutatavaks tooteks.


Roostevabast terasest torusid on kahte tüüpi: üks on õmblusteta ja teisel on kogu pikkuses üks keevitatud õmblus. Mõlemal on erinev kasutusala. Õmbluseta torud on tavaliselt kergemad ja nende seinad on õhemad. Neid kasutatakse jalgrataste ja vedelike transportimiseks. Hermeeritud torud on raskemad ja jäigemad. Need on parema konsistentsiga ja on tavaliselt sirgemad. Neid kasutatakse näiteks gaasitranspordi, elektrijuhtmete ja torustiku jaoks. Tavaliselt kasutatakse neid juhtudel, kui toru ei ole suure pinge all.


Teatavaid torude omadusi saab tootmise ajal kontrollida. Näiteks muudetakse toru läbimõõtu sageli sõltuvalt sellest, kuidas seda kasutatakse. Läbimõõt võib ulatuda pisikestest torudest, mida kasutatakse nahaaluste nõelte valmistamiseks, kuni suurte torudeni, mida kasutatakse gaasi transportimiseks kogu linnas. Samuti saab kontrollida toru seina paksust. Sageli mõjutab teraseliik ka torude tugevust ja paindlikkust. Muud kontrollitavad omadused hõlmavad pikkust, kattematerjali ja lõppviimistlust.


Roostevabast terasest õmblusteta toru tootmisprotsess: a. Ümmarguse terase ettevalmistamine; b.kuumutamine; c.laskmine ja augustamine; d.lõike ots; e.peitsimine; f.lihvimine; g.määrimine; h.külmvaltsimine; i.rasvatamine; j.lahuse kuumtöötlus; k. sirgendamine; l.toru lõikamine; m.peitsimine; n.valmis toote kontroll.


Roostevabast terasest keevitatud toru tootmisprotsess:

Dekoratiivsed keevitatud torud: a. Tõmmake materjalid; b.väike; c.keevitamine ja torude valmistamine; d.lõike korrastamine; e.poleerimine; f.kontroll (pihustusprintimine); g.pakendamine; h.saadetis (ladustamine).


Keevitatud toru tööstuslike torustike jaoks: a. Tõmmake materjalid; b.väike; c.keevitamine ja torude valmistamine; d.kuumtöötlemine; e.parandus; f. sirgendamine; g.lõike korrastamine; h.hape marineerimine; i.veesurve katse; j.kontroll (pihustusprintimine); k.pakendamine; l.tarnimine (ladustamine).