Kuidas lõigata roostevabast terasest toru

Roostevabast terasest torude lõikamiseks on palju viise, kõige levinumad on: veski lõikamine, ketassae lõikamine, automaatne lõikamine, laserlõikamine ja nii edasi.


Milline on parim roostevabast terasest torude lõikamisviis?

Roostevabast terasest torude jaoks, millel on madalad lõikenõuded ja majanduslik kasu, lõigatakse see tavaliselt tavalise veskiga. Selle meetodi puuduseks on see, et serv on suur. Ketassaagilõikamisel pole nurrumist, kuid võrreldes automaatse lõikamismasinaga, maksab see palju tööjõudu, seega on hind suhteliselt kõrge, seega sobib see mõne pika roostevabast terasest toru lõikamiseks. Automaatse lõikamismasina lõikeefekt on võrreldav laserlõikamisega ja selle hind on suhteliselt tasuv. Põhimõtteliselt ei vaja see tööjõudu, kuid suurus on liiga pikk ja masina edastamine viivitab ajaga, seega sobib see väikse suurusega lõikamiseks. Parim viis ilma katuseta lõikamiseks on laserlõikamine, kuid laserlõikamise hind on väga kõrge, üldiselt seda ei kasutata. Seetõttu tuleks konkreetne lõikamismeetod valida vastavalt roostevabast terasest toru üldistele nõudmistele, nagu välisläbimõõt, paksus, lõike pikkus ja kogus, samuti lõikamise efekt.


Ettevaatusabinõud lõikamiseks:

1. Roostevabast terasest toru tuleb asetada horisontaalselt ja läbimõõdu suund peab olema lõikuriga paralleelne, see tähendab, et lõikur peab olema toru pikisuunas vertikaalne, et tagada roostevabast terasest toru läbimõõt .

2. Luba reserveeritakse, eriti mehaaniliseks lõikamiseks. Kui lõikeserval on teatud laius, võib toru pikkus olla piisav ainult siis, kui reserveeritakse piisavalt varu ja roostevabast terasest toru ava saab reguleerida.

Mehaanilise lõikamise ajal tuleb käsitsi õlitada pidevalt lõiketera äärest eralduvat metallijäätmeid, et mitte mõjutada lõikamise mõju.