Kas roostevabast terasest toru roostetab

Roostevaba teras toetub väga õhukesele, tahkele, peenele ja stabiilsele kroomirikkale oksiidkilele (kaitsekilele), mis on selle pinnale moodustatud, et vältida hapnikuaatomite pidevat läbitungimist ja oksüdeerumist, et saada korrosioonikindlus. Kui on kindel põhjus, puruneb kaitsekile pidevalt, õhus või vedelikus olevad hapnikuaatomid tungivad pidevalt sisse või metalli rauaaatomid eralduvad pidevalt, moodustades lahtise raudoksiidi, ja roostevabast terasest toru pind pidevalt roostes.


Roostevabast terasest torude tavaline korrosioon ja rooste on järgmised:

1. Niiskes õhus moodustab tolmu ja roostevabast terasest toru vahel olev kondensatsioonivesi mikroaku, mis viib elektrokeemilisse reaktsiooni, ja kaitsekile puruneb, mida nimetatakse elektrokeemiliseks korrosiooniks.

2. Roostevabast terasest torude pind kleepub orgaaniliste ainete mahlaga (nagu melon, köögiviljad, nuudlisupp, flegm jne), mis moodustab vee ja hapniku tingimustes orgaanilise happe ning orgaanilise happe korrosiooni metallpinnale ilmneb pikka aega.

3. Roostevabast terasest torude pind on liimitud happe, leelise ja soolaga (näiteks dekoratiivseinale pritsiv leelisevesi ja lubjavesi), põhjustades kohalikku korrosiooni.

4. Saastatud õhus (näiteks atmosfääri, mis sisaldab suurt hulka sulfiide, süsinikoksiide ja lämmastikoksiide) moodustuvad kondenseerunud veega kokkupuutel väävelhape, lämmastikhape, äädikhappevedelik jne, põhjustades keemilist korrosiooni.


Need tingimused kajastuvad roostevabast terasest torude pinna korrosioonil ja hallitusel. Selliste olukordade peamine põhjus on see, et roostevabast terasest toru ei hooldata ja tavalisel ajal korralikult puhastada, mille tagajärjel keevitus räbu, värv või pinnakate võivad maha kukkuda ja roostevabast terasest torude rooste. Lisaks on roostevabast terasest torude kasutamiskeskkond samuti peamine tegur, mis põhjustab rooste teket. Näiteks rannikualadel ja halva veekvaliteediga aladel, kui see on sellises keskkonnas pikka aega, tekivad roostevabast terasest hallituse laigud, mis põhjustavad roostevabast terasest torude rooste.


Roostevabast terasest toru kasutamise ajal on vaja pöörata tähelepanu kaitsele, korrapärasele hooldusele ja puhastamisele ning proovida mitte kinnitada roostevabast terasest torude pinnale muda, värve, tsementi, värvi ja muid aineid.Kui seal on vett plekk roostevabast terasest toru pinnale pikka aega, tuleb seda õigeaegselt puhastada, vastasel juhul roostetub, mõjutades roostevabast terasest toru kasutamise efektiivsust ja kasutusiga.