Kas roostevabast terasest toru vajab katoodkaitset

Tänu suurepärastele laiaulatuslikele omadustele pole roostevabast terasest mitte ainult hea korrosioonikindlus, vaid ka kõrge tugevus, kõrge temperatuuri ja rõhu vastupidavus, kiirguskindlus ja vastupidavus madalale temperatuurile. See mängib olulist rolli nafta, keemiatööstuse, energeetika, lennunduse ja merenduse valdkonnas. Roostevaba teras võib aga konkreetsetes keskkonnatingimustes ja tingimustes kannatada korrosiooni, pragude korrosiooni, pingekorrosiooni ja muu kohaliku korrosiooni all. Need kohalikud kahjustused või töövõime halvenemine võivad põhjustada ootamatuid õnnetusi. Katoodkaitse on üks tõhusamaid vahendeid roostevaba terase kaitsmiseks kohalike korrosioonikahjustuste eest ja selle tööea tagamiseks.


Katoodkaitse tähendab katoodvoolu rakendamist kaitstavale metallmaterjalile nii, et katoodil toimub ainult redutseerimisreaktsioon, samal ajal kui oksüdatsioonireaktsioon toimub lisaelektroodil, nii et metall on kaitstud korrosiooni eest elektronide äravõtmine. Sobiva katoodkaitsega saab kaitsta roostevabast terasest passiivfilmi ja vähendada proovi pinna ühtlast korrosiooni. Kui metallpinda katood polariseerib, blokeeritakse Cl - adsorptsioon metallpinnal, mis hoiab ära passiivse kile hävimise ja vähendab kohaliku korrosiooni ohtu. Olemasolevate pragude ja tekkivate defektide korral võib katoodkaitse suurendada metalli / lahuse liidese lähedal olevat pH-d ja pärssida tõhusalt autokatalüütilist protsessi.


Torujuhtme katoodkaitse on rahvusvaheliselt tunnustatud korrosioonivastane tehnoloogia ja eriti oluline on korrosioonivastane toime. Üldiselt on katoodkaitse vajalik torustike jaoks, mis korrodeeruvad, ja torustike suhtes, mille torustiku rooste vältimine on kõrge, näiteks maetud torujuhtmete ja vees kasutatavate torustike jaoks. Õhutorustik ei vaja üldjuhul katoodkaitset, sest suurem osa õhust (kuiv, normaalne pH, reostuseta) ei põhjusta korrosiooni.


Katoodkaitset kasutatakse laialdaselt maetud torujuhtmetes ja mereveekeskkonna metallkonstruktsioonides, mis võib minimeerida söövitavate ioonide nagu Cl -, mikroorganismide ja muude ainete korrosiooni keskkonnas ning pikendada torujuhtmete kasutusiga.