Kas maagaasiks saab kasutada roostevabast terasest toru

Maagaasiks saab kasutada roostevabast terasest torusid. Terastoru on torujuhtme peamine materjal. Maagaasitranspordi terastorud on spetsiaalsed metallurgiatooted, mis saadakse plaatide (lintide) sügaval töötlemisel. Maagaasitorude puhul on tugevuse, vastupidavuse ja keevitatavuse kolm peamist kvaliteedikontrolli näitajat.


Maagaasi ülekandetorustik võib selle rakenduse kohaselt jagada kolme tüüpi: gaasi kogumistorustikud, gaasi ülekandetorud ja gaasi jaotustorustikud. Kaasaegsed gaasikogumistorustikud ja gaasi ülekandetorustikud on valmistatud terasest torudest, mis on ühendatud elektrilise keevitamise teel. Terastorusid on erinevat tüüpi, näiteks õmblusteta torud, spiraalõmblused ja sirged õmblused. Õmbluseta torud sobivad torude jaoks, mille läbimõõt on 529 mm või vähem, ja suure läbimõõduga torude jaoks sobivad spiraalõmblused ja sirged õmblused. Gaasijaotustorustik on madalrõhu, paljude harude, tiheda torustiku ja väikese toru läbimõõduga torujuhtme linnarõhu reguleerimise ja mõõtejaamast kasutaja hargnemisliinini. Üldiselt kasutatakse terastoru.


Roostevabast terasest gofreeritud toru paigaldatakse vedeliku transpordisüsteemi painduva survekindla toruna, mis kompenseerib toru või masina ja seadme ühendava otsa vastastikust nihkumist, neelab vibratsioonienergiat ja võib mängida vibratsiooni rolli vähendamine ja müra vähendamine. Sellel on palju omadusi, näiteks hea painduvus, kerge kaal, korrosioonikindlus, väsimuskindlus, vastupidavus kõrgele ja madalale temperatuurile.


Roostevabast terasest gofreeritud torul on kodumaise maagaasitorustikuna palju eeliseid:

1. kõrge vananemiskindlus. Roostevaba teras ei ole looduslikes tingimustes rabe, kõvastunud, murdunud ega muudeks vananemisnähtusteks.

2. Vastupidavus kõrgele temperatuurile. Roostevabast terasest gofreeritud toru talub kõrgeid temperatuure, tule all ei pehmene, tulekahju.

3. See on kindlalt paigaldatud. Roostevabast terasest gofreeritud toru ühendatakse toruühenduse juures keermestatud keermega, mis aitab vältida juhuslikku mahakukkumist.

4. Korrosioonikindlus. Roostevabast terasest gofreeritud toru on tavaliselt valmistatud roostevabast terasest 304. Tavaline söövitav vedelik võib vastu seista ja ka PVC kaitsekattel on teatav tuleaeglustite ja korrosioonivastane toime.

5. pikk kasutusiga. Võrreldes kummivoolikuga on roostevabast terasest gofreeritud toru kasutusiga palju pikem.

6. Lihtne paigaldada. Roostevabast terasest gofreeritud toru on tänu tihedale ja sügavale lainestusele hea painduvusega, seda saab soovi korral painutada ja seda on lihtne paigaldada.