Kas roostevabast terasest toru võib matta

Roostevabast terasest toru võib matta nagu maetud toru. Roostevabast terasest torude korrosioonikindlus on atmosfääri keskkonnas väga hea, kuid mullas, eriti kõrge kloriidioonide sisaldusega pinnases, on korrosiooni väga lihtne tekitada. Seetõttu, kui roostevabast terasest toru kasutatakse maetud toruna, tuleb seda töödelda korrosioonivastase vahendiga.


Maetud torujuhtme paigaldamine on üks paljudest veevarustuse ja äravoolutorustiku paigaldamise viisidest. Maetud torustik on varjatud ja ohutu, ei hõivata põllumaad, ei mõjuta liiklust, ei võta ruumi. Kui see on maetud külmumisjoone alla, saab gaasijuhtme söötme külmumist vältida ja paigalduskulud on suhteliselt madalad. Seega, kui välistorustiku keskkond seda võimaldab, võetakse maetud torujuhe üldjuhul kasutusele.


Maetud munemiseks on kolm nõuet: korrosioonivastane, kõrguse gradient ja kompaktsus. Veevarustuse ja äravoolutorustiku maetud paigaldamisel tuleb täielikult arvestada selle torude omadustega ja selge maetud korrosiooni puudustega. Maetud torujuhtme paigaldamise peamised puudused on järgmised: torujuhtme leket pole lihtne leida, kapitaalremonti pole lihtne teha ning ventiilide ja instrumentide paigaldamisel on vaja kontrollida kaevu. Maetud torujuhtme jaoks on ebaühtlane geoloogiline asustus lihtne ja seda on ka väga ebamugav hooldada, kui torujuhtme ots puruneb või probleeme pole kerge leida.


Jooniste nõuete kohaselt tuleb terastoru katta epoksü kivisöetõrva pigi värvi ja klaaskiust lapiga ning katta korrosioonikaitseks viimistlusvärviga.

Välisseina ehitamise protsess: torude rooste eemaldamine → kruntvärvi pealekandmine → esimene viimistluskiht → teine viimistluskiht → klaaspakend → viimistluskiht → viimistluskiht

Siseseinte ehitamise protsess: torude rooste eemaldamine → kruntvärvi pealekandmine → esimene viimistluskiht → teine viimistluskiht → kolmas viimistluskiht


Roostevabast terasest torusid võib matta, kuid tuleb võtta korrosioonivastaseid meetmeid. Korrosioonivastane meetod on sama mis tsingitud torude või õmblusteta terastorude puhul. Üldiselt kasutatakse kolme õli ja kahte riiet, 3PE, epoksüvaiku ja muid korrosioonivastaseid meetodeid.