Kas roostevabast terasest toru võib olla painutatud

Roostevabast terasest torusid saab painutada, mis põhineb metalli olulisel füüsikalisel omadusel, "elastsusel". Alamjaotamine võib olla kaks omadust, "elastsus" (omadus, mida saab pikkuse suunas venitada ja pikendada) ja "laiendatavus" (omadus, mida saab sepistamisega vedeldada jne). Pärast teatud "veniva" töötlemise piiri ilma murdumiseta on metallil hea elastsus teatud piires teatud olekus. Üldiselt võib metalli deformeeruda teatud tingimustel ilma pragudeta.


Roostevabast terasest toru painutamine nõuab roostevabast terasest toru suurt vastupidavust ja elastsust. Üldiselt on nii kaua, kui roostevabast terasest toru pärast lahuse kuumtöötlemist saab painutada, või sellel, kas seda saab painutada, sellel pole midagi pistmist roostevabast terasest toru spetsifikatsiooniga, sellel on midagi pistmist roostevabast terasest toru toorainega ja ka on midagi pistmist roostevabast terasest toru paindeastmega. Üldiselt on austeniitse terase mehaanilised omadused paremad ja neid saab veelgi painutada. Näiteks 304 roostevabast terasest toru, 316 roostevabast terasest toru, 409 roostevabast terasest toru, 500 roostevabast terasest torude seeria - kuumuskindel kroomist legeeritud teras, 630 (17-4PH) sademeid karastav roostevaba teras, need roostevabast terasest torud on painutatavad. Roostevabast terasest toru saab kuumuse ja õige temperatuuri mõjul painutada.


Praegu on turul roostevabast terasest torusid painutada kahel viisil:

1.Külm painutusmeetod: see moodustatakse tavaliselt painutusmasinaga mitu korda rullides.

Puudused: terastoru läbimõõt on piiratud, tavaliselt ainult vahemikus 1–5 cm; kui kõverus on liiga väike, on terastoru läbimõõt deformeerunud.

2.Hot painutamine meetod: roostevabast terasest toru, mis on täidetud liivaga, mis on täidetud täielikult, kõrgel temperatuuril kuumtöötlemise venitada painutamine, see meetod on parim;

Puudused: kulud on liiga suured, väljaminekud on suured, ei sobi masstootmiseks.